NA PODBÓJ STOLICY

W dniach 26- 28 maja blisko dziewięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich wzięła udział w wycieczce do Warszawy.

[Rozmiar: 152996 bajtów]

Dla ponad 90% uczestników była to pierwsza wizyta w tym mieście. Stolica ich oszołomiła .

[Rozmiar: 117385 bajtów]

Pełni zachwytu oglądali warszawskie wieżowce, nowoczesną architekturę miasta, ale również zabytkowe pałace, kościoły, piękne i niezwykłe pomniki.

[Rozmiar: 137014 bajtów]

Z pewnością na długo pozostaną im w pamięci przepiękne Łazienki, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki, Powązki, mieszkanko ks. Jana Twardowskiego w klasztorze Wizytek i wiele innych miejsc.

[Rozmiar: 147515 bajtów]

Informacje na temat historii miasta, a zwłaszcza okresu II wojny światowej, powstania w getcie i powstania warszawskiego również wywarły na uczniach ogromne wrażenie.

[Rozmiar: 153388 bajtów]

Mieli okazję się przekonać, że stolica naszego kraju to naprawdę niezwykłe miasto, o historii równie pięknej, co tragicznej.
Dla uczniów takiej wiejskiej szkoły atrakcyjnym przeżyciem okazał się również pobyt w hotelu, restauracji oraz przejażdżka warszawskim metrem.

[Rozmiar: 108125 bajtów]

Wartości dydaktyczne i wychowawcze wycieczki są nie do przecenienia i z pewnoącią wiedza i zdobyte doświadczenie w przyszłości wydadzą swoje owoce.