NIEDZIELNE SPOTKANIE NA BOISKU SZKOLNYM

1 czerwca 2008 r. na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka połączona z zawodami sportowo – pożarniczymi. Przybyli na nią uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także strażacy z jednostek OSP w Strzelcach Wielkich, Wrzępi i Rajsku.

[Rozmiar: 111878 bajtów]

Dzieci z zainteresowaniem oglądały wozy strażackie, sprzęt pożarniczy i chętnie brały udział w zawodach przygotowanych przez druhów.

[Rozmiar: 130659 bajtów]

Młodsi uczniowie, z klas I – III, uczestniczyli w biegach z prądownicą oraz hełmem strażackim.

[Rozmiar: 122325 bajtów]

Zadaniem starszych uczniów było natomiast jak najszybsze rozwinięcie, połączenie z motopompą i przygotowanie do akcji węży strażackich.

[Rozmiar: 105341 bajtów]

Drużyny uczniów poradziły sobie doskonale i osiągnęły bardzo dobry czas. Wszyscy się starali, tym bardziej, że za zwycięstwo czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez jednostkę OSP w Wrzępi: piękne, pluszowe maskotki w strażackich strojach bojowych. Nagrody wręczył komendant gminny OSP, pan Andrzej Fiołek. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali również słodycze zakupione przez druhów ze Strzelec Wielkich.

[Rozmiar: 95793 bajtów]

Aby ostudzić emocje wywołane zawodami uczestnicy zostali polani strumieniami wody z wozu bojowego. Okazało się to wielką atrakcją, gdyż wszystko odbywało się przy upalnej pogodzie.

[Rozmiar: 134116 bajtów]

W dalszej części imprezy uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zabawach i konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Małgorzatę Ksi±żek.

[Rozmiar: 97298 bajtów]

Na koniec rozegrano turniej siatkówki między drużynami nauczycieli, rodziców i uczniów.

[Rozmiar: 106600 bajtów]

Zwycięzcami okazali się nauczyciele, chociaż średnia wieku zawodników tej drużyny była zdecydowanie najwyższa.

[Rozmiar: 108858 bajtów]

Zwycięzcy wszystkich zawodów otrzymali medale, nagrody, pamiatkowe dyplomy zakupione z funduszy przyznanych na ten cel przez Wójta Gminy Szczurowa.

[Rozmiar: 131615 bajtów]

O to, by zawodnikom nie zabrakło siły i energii zadbała Rada Rodziców, serwując kiełbaski z grilla, ciastka, lody i napoje.

[Rozmiar: 127546 bajtów]

Spotkanie na boisku szkolnym przy pięknej, słonecznej pogodzie okazało się bardzo udane. Dzieci miały okazję pobawić się, sprawdzić swoje możliwości w zawodach sportowych, a także przyjrzeć się z bliska mundurom, wozom i sprzętowi strażackiemu.

[Rozmiar: 128870 bajtów]

Okazało się , że niedzielne popołudnie bez telewizora też można spędzić ciekawie, a na dodatek bardzo pożytecznie.