OBCHODY DNIA ZIEMI WE WRZĘPI

Każdego roku 22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono ten dzień w USA, dopiero z czasem idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku obchodzono po praz pierwszy Dzień Ziemi w Polsce.

Obchody Dnia Ziemi Szkole Filialnej we Wrzępi stały się świetną okazją do edukacji ekologicznej i integracji szkolnej.
Edukacyjną część artystyczną z udziałem uczniów klas II i III, prezentację multimedialną oraz konkurs ekologiczny przygotowała Pani Lucyna Łaptas.
Uczniowie włączyli się także w akcję porządkową na boisku szkolnym. Nauka przez zabawę okazała się bardzo skuteczna, co powoduje, że uczniowie chętnie uczestniczą w tej i innych podejmowanych inicjatywach.