PASOWANIE NA CZYTELNIKA

12 maja był wyjątkowym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, zostali oni bowiem pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

W uroczystości tej wzięli udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej, nauczyciele, starsi koledzy oraz specjalni goście: Książka, Franklin, Kubuś Puchatek, Pipi, Krasnale.

Podczas spotkania pierwszoklasistów z bohaterami książkowymi i rozwiązaniu przez nich zagadek, uczniowie wysłuchali prośby Książki o poszanowanie wszystkich książek.

Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie. Po tym tak ważnym przyrzeczeniu każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na nowego czytelnika naszej szkolnej biblioteki.

Na pamiątkę pasowania na czytelnika, każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę do książki oraz słodycze. Imprezę przygotowała Pani Krystyna Zydroń.