Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września w piękny poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Święta, w czasie której rozpoczynającym w szkole naukę najmłodszym dzieciom zostały poświęcone tornistry. Zaraz po niej wszyscy udali się do szkoły. I choć w pamięci tkwiły jeszcze wakacyjne przygody, to z radością spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami oraz naszymi nauczycielami.

Sama inauguracja odbyła się uroczyście, według ceremoniału szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn państwowy. W okolicznościowym przemówieniu dyrektor szkoły Dorota Jaszczowska bardzo ciepło przywitała społeczność szkolną, i życzyła sił, pomyślności oraz jak najlepszych wyników w nauce. Szczególnie  ciepło zostali przywitani najmłodsi uczniowie klasy pierwszej. Przedstawiciele klas IV – VIII  pod kierunkiem pani M. Klich i M. Pastuch przygotowali podniosłą część artystyczną. Uczniowie słowem i piosenką przypomnieli o 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i jej tragicznych skutkach, a pamięć poległych uczcili minutą ciszy.

„Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary

dla tych, którzy odeszli, dla tych co zostają.

Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,

wszystko splata się w jedną NARODOWĄ PAMIĘĆ”, o którą warto dbać.

Niech na zawsze w pamięci naszego Narodu pozostaną imiona Tych, którzy życie oddali dla Ojczyzny. Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny. Chwała bohaterom! Chwała tym, którzy walczyli, i tym, którzy ginęli w obozach śmierci.

/M.Klich/