ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Każdy pierwszoklasista czeka z zapartym tchem na ten dzień. Nadszedł on w naszej szkole 9 października. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz bohaterowie uroczystości w asyście rodziców, stawili się na uroczystym ślubowaniu klasy I.

[Rozmiar: 70468 bajtów]

Był to ważny moment dla pierwszoklasistów, bowiem musieli udowodnić, że są godni miana uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich.

[Rozmiar: 84768 bajtów]

Została sprawdzona ich zręczność, spostrzegawczość oraz umiejętność słuchania. Następnie uczniowie zaprezentowali swoim kolegom program artystyczny.

[Rozmiar: 66691 bajtów]

Był to pierwszy aktorski występ pierwszaków .

[Rozmiar: 72510 bajtów]

Tekst ślubowania na flagę państwową złożyło 11 uczniów: Julia Golonka, Magdalena Gonciarczyk, Adrian Jaroszek, Izabela Krupa, Krystian Mundała, Łukasz Piwowarczyk, Norbert Przepiórka, Mikołaj Rachfał, Patrycja Rachfał, Sandra Solak, Żaneta Supergan.

[Rozmiar: 83950 bajtów]

Po ślubowaniu odbył się ceremoniał pasowania uczniów. Tego aktu dokonała pani dyrektor mgr Dorota Jaszczowska.

[Rozmiar: 70807 bajtów]

Pierwszaki z dumą i radością odbierali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Pysznym poczęstunkiem, przygotowanym przez mamusie zakończono uroczystość tego wielkiego dnia, dnia pełnego wrażeń i przeżyć.

Uroczystość przygotowała wychowawczyni, Pani Barbara Mizińska, a o oprawę muzyczną zadbał Pan Michał Pastuch.