WYCIECZKA DO KRAKOWA

17 października odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas młodszych.

Pierwszym punktem wycieczki był spektakl teatralny w Teatrze Groteska pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu”, który uczniowie obejrzeli z wielkim zainteresowaniem.

Kolejnym punktem dnia była wizyta w krakowskim zoo. Dzieci mogły podziwiać wiele gatunków zwierząt z różnych stron świata. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w ogrodzie zoologicznym.

Następnie uczestnicy wycieczki wyruszyli na krakowski Rynek. Spotkali tam ciekawe postacie związane z historią miasta, zwiedzili między innymi kościół Mariacki i Sukiennice, wysłuchali hejnału.

Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin u Smoka Wawelskiego.

Niestety co dobre kiedyś się kończy. Po tak wspaniałym i pełnym wrażeń dniu trzeba było pożegnać Kraków. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy uczniowie wrócili do domu.