WYCIECZKA DO SANDOMIERZA I PACANOWA

Dnia 24 maja 2017r. uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Sandomierza, podczas której mogli poznać historię i zabytki tego pięknego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęli od spaceru przez wąwóz do Kościoła św. Jakuba, który jest jednym z najstarszych i najcenniejszych kościołów w Polsce.

Uczestnicy wycieczki zwiedzali także sandomierski Rynek. Odwiedzili miejsca, gdzie nagrywane są kolejne odcinki serialu pt. „Ojciec Mateusz”.

Podczas spaceru nie mogło zabraknąć czasu na pyszne lody.

Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w Pacanowie. Tam zwiedzały Europejskie Centrum Bajki. Dzieci żywo reagowały na różne postaci i rekwizyty z bajek, odpowiadały na pytania dotyczące ich znajomości.
Spotkały także Koziołka Matołka, z którym mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni i w doskonałych humorach.