WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

17 maja 2022r. roku uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Stolica Tatr powitała ich pochmurnym niebem, ale i tak wszyscy z entuzjazmem udali się na spacer po Zakopanem.

Pierwszym punktem zwiedzania był wyjazd koleją na Gubałówkę, ze szczytu której uczniowie z zachwytem podziwiali panoramę Zakopanego i Giewont, który z majestatem góruje nad miastem. Widok był niezwykły! Przejażdżka koleją okazała się dla wielu uczestników wycieczki nie lada przeżyciem, którego z pewnością nigdy nie zapomną, tym bardziej, że po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić Zakopane.

Spacer po Krupówkach również dostarczał wiele radości. Góralskie domki, dorożki, dziesiątki kolorowych pamiątek itd. Po spacerze przyszedł czas na pyszny obiad w restauracji „Chatka Puchatka”.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili także nowoczesne Centrum Edukacji Przyrodniczej i stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowany jest autor „Koziołka Matołka”, Kornel Makuszyński. Mieli także okazję zobaczyć skocznię narciarską i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Żal było nam rozstawać się z górami. Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.