XIII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

25 kwietnia 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich, zgodnie z coroczną tradycją, odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas III.
Tegoroczny konkurs, jak zwykle, cieszył się dużym zainteresowaniem. W trudnych zmaganiach z polską pisownią i interpunkcją o zaszczytny Tytuł Mistrza wzięło udział 18 zawodników z dziewięciu szkół podstawowych naszej gminy.
Rzetelnie przygotowani uczniowie, z odwagą i honorem stanęli w szranki ortograficzne. Cierpliwie i z uporem „przedzierali się” przez nieprzebyte chaszcze podstępnych pułapek ortograficznych. W potyczkach z silnymi konkurentami wykazywali wiedzę i szerokie umiejętności praktyczne.
Okazało się, że ortografia, wbrew głoszonej przez uczniów opinii, niekoniecznie dla wszystkich musi być przysłowiową piętą achillesową. Tegoroczny Konkurs udowodnił, że uczniowie naszej gminy są zaprzyjaźnieni z trudną pisownią i bez przeszkód, a nawet bezbłędnie, pokonują wyjątkowo „podstępne” pułapki, z łatwością poruszają się w „labiryncie” ortografii.
Komisja Konkursowa po podliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców.
Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Mistrzami Ortografii został zespół z PSP w Strzelcach Wielkich- Julia Kuciel i Adrian Rachwał. Drugie miejsce zdobyła drużyna z PSP w Uściu Solnym-Wiktoria Gierczak i Małgorzata Młynarczyk. Trzecie miejsce zajęła grupa ze SF w Rudach Rysiu w składzie Magdalena Grochola i Gabriela Góra.
W konkursie wzięły udział także następujące zespoły: Justyna Czachor i Marzena Śledź z PSP w Niedzieliskach, Joanna Mączka i Karolina Rzepka ze SF w Strzelcach Małych, Barbara Gargul i Daniel Pastuch z PSP w Szczurowej, Klaudiusz Ciukaj i Hubert Pochroń z PSP w Zaborowie, Jakub Gulik i Nikodem Kamysz z PSP w Woli Przemykowskiej, Damian Fiołek i Krystian Pudełek ze SF we Wrzępi.
Gratulujemy zwycięzcom! Należy pamiętać, że każdy z uczestników Konkursu pozostaje tylko o krok od Tytułu Mistrza.

Konkurs przygotowały Pani Barbara Mizińska i Pani Lucyna Łaptas.