CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować

Od 8 do 23 października dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w 10 edycji CodeWeek. Celem wydarzenia jest zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych oraz pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do sprzętu komputerowego. Podczas zajęć dzieci miały okazję rozwiązać następujące zadania:

CodeWeek pod lupą – rozwiązujemy logiczne zagadki z Uczymy Dzieci Programować podczas wydarzenia dzieci odkryły, z których okien wyglądają litery.

10 na macie zakodowana z Uczymy Dzieci Programować. Na zajęciach przedszkolaki ułożyły na macie do kodowania wzór ukryty pod postacią współrzędnych.

Kod do CodeWeek – debugujemy błędy z Uczymy Dzieci Programować podczas wydarzenia uczestnicy poszukiwali błędu w przygotowanym kodzie. Po odszukaniu pomyłki, zaproponowali też różne sposoby jej naprawienia.
Jubileuszowy tort w instrukcji. Dzieci z kolorowych kartoników przygotowały tort z okazji 10 urodzin CodeWeek. W zadaniu potrzebne było duże skupienie uwagi i słuchanie ze zrozumieniem czytanego wiersza.

Za aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania nasze przedszkole uhonorowane zostało specjalnym certyfikatem.

 

Skip to content