Dzień Kropki

14 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci i wychowawczyni tego dnia przyszli ubrani w kropki.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie obejrzały film edukacyjny, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności.

Podczas zajęć okazało się że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na: ciasteczkach, skrzydełkach biedronki, lamparcie, żyrafie, na zabawkach przedszkolnych,na muchomorze. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych m.in.: „Ćwiczymy z kostką” gdzie wykonywały ćwiczenia przypisane do ilości kropek na kostce, pokonywały tor przeszkód na którego końcu czekało ich pytanie dotyczące ich samychJesteśmy różni ale tak samo ważni”. Kolorowały „Lamparta” tworząc dla siebie koronę. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Skip to content