Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci przez cały tydzień przygotowywały się do tego dnia poprzez realizację tematyki tygodniowej „Dbamy o przyrodę”. Podczas zajęć dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, recykling, sadzenie roślin, oszczędzanie wody i prądu, ograniczenie zużycia plastiku.

Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Dzieci rozwiązywały zadania matematyczne,wykonały pracę plastyczną, nauczyły się piosenki pt. „Świat w naszych rękach” ZOZI, grały w grę „Kto ma? Ja mam” oraz grę podłogową „Skok na smog”, rozwiązywały zadania z kodowania programu edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”, wzięły udział w akcji sprzątania #SprzątamyDlaPolski.

Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.

Galeria 

Skip to content