Sukces uczniów w XIII Powiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”

17 października 2022r. odbył się XIII Powiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”. Jego organizatorami byli: Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

W tegorocznych eliminacjach naszą placówkę reprezentowali:
-Maria Przybyło (kl. V),
-Kalina Zabiegała (klasa VII),
-Natalia Przybyło i Wiktor Łaptas (klasa VIII).

W kategorii konkursu recytatorskiego obowiązywało wykonanie jednego utworu poetyckiego oraz jednego prozatorskiego.

Maria Przybyło otrzymała II miejsce w kategorii klas IV-VI.

Wiktor Łaptas zdobył wyróżnienie w starszej kategorii wiekowej.

Zarówno Marysia jak i Wiktor zakwalifikowali się do finału XIII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, który odbędzie się 26 października w Dąbrowskim Centrum Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.
Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki języka polskiego Dorota Jaszczowska i Elżbieta Stec.

/E. Stec/