AKCJA “CZAS NA ZDROWIE”

Celem projektu edukacji prozdrowotnej „Czas na zdrowie” jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej) ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych. Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

Idea projektu leży na sercu nauczycielom naszej szkoły, dlatego zaproponowali uczniom udział w akcji „Czas na zdrowie”. Zgodnie z regulaminem konkursu został utworzony zespół, który przyjął nazwęTruskaweczki i zobowiązał się wykonać zadania konkursowe.
Jednym z nich jest promocja zdrowego odżywiania i przybliżenie idei zdrowego stylu życia. W tym celu odbył się apel, podczas którego członkowie zespołu podzielili się swoją wiedzą ze swoimi kolegami i koleżankami, zorganizowali akcję tworzenia plakatów promujących zdrowe produkty.
Finałem projektu będzie organizacja Festynu Zdrowia, w którym wezmą udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice, uczniowie ze SF we Wrzępi oraz zaproszeni goście.
Koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Książek.
Więcej informacji o akcji na stronie www.aktywniepozdrowie.pl
Skip to content