ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Za nami dzień pełen wróżb i tańców. W miniony czwartek (25.11) dzieci wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż; rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia; za pomocą przygotowanych rekwizytów sprawdzały kim zostaną w przyszłości itp. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz posiłkiem przygotowanym przez rodziców.

Spotkanie dobiegło końca, a przedszkolaki wraz z rodzicami wracały do swoich domów jeszcze długo rozpamiętując przepowiednie, które przyniósł im wspaniały dzień andrzejkowy.