BAL KARNAWAŁOWY POD ZIEMIĄ

25 stycznia 2012r w mroźną i zasypaną śniegiem środę, uczniowie Szkoły Filialnej we Wrzępi, wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Wzięli udział w niezwykłej wyprawie przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska znajdujące się na poziomie IV August (176 m głębokości) i poziomie VI Sienkiewicz (223 m głębokości).

Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, wycieczka po bocheńskich podziemiach stała się podróżą w czasie od średniowiecza do współczesności. Podczas zwiedzania przewodnikowi w opowiadaniu o historii pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy oraz duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się początek eksploatacji soli kamiennej w Bochni. Za pomocą nowoczesnych technik multimedialnych zaprezentowany został rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków, zawody górnicze oraz podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią. Całość sprawia wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok zwiedzających.

Na drugą część atrakcji, którą był bal karnawałowy, dzieci oczekiwały z utęsknieniem. Zabrały ze sobą stroje karnawałowe i wraz z Panią Zimą szalały przy wspaniałej muzyce. Każde dziecko miało możliwość udziały w organizowanych konkursach, które były nagradzane upominkami.

Na zakończenie Pani Zima rozstrzygnęła konkurs na króla i królową balu. Pełni wrażeń i pamiątek wrócili do domu.

Skip to content