BEZPIECZNE WAKACJE-APEL

W pierwszym dniu lata w naszej szkole odbył się apel dotyczący zasad bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Uczniowie klasy V przedstawili kilka zasad bezpiecznego przebywania nad wodą , w górach, pracy w czasie żniw, przebywania na słońcu. Przypomnieli, że należy stosować krem do ciała z filtrem uv, odpowiednie nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Zwrócili uwagę na bezpieczne korzystanie z roweru, gdy wybieramy się na przejażdżkę musimy założyć kask, ochraniacze oraz odblaski.

W czasie wycieczki do lasu powinniśmy zadbać o odpowiednie ubranie: długie spodnie, bluzkę z długim rękawem i zabezpieczyć ciało kremem na kleszcze oraz zachować ciszę, nie niszczyć roślin, nie płoszyć zwierząt i nie śmiecić, zaś ognisko rozpalamy tylko w wyznaczonych miejscach, odpowiednio je zabezpieczając i dokładnie gasząc po skończonym biwaku.

Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli film na temat cyberprzemocy i jej konsekwencji oraz zasad bezpiecznego serfowania i zamieszczania danych, zdjęć w Internecie.

Apel przygotowała pani Bożena Jankowska.

/B. Jankowska/