BEZPIECZNE WAKACJE NAD WODĄ-SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM WOPR

Dnia 12 czerwca 2019 r dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich odwiedził przedstawiciel WOPR z Tarnowa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I-II.

Tematem szkolenia było: Bezpieczne wakacje-bezpieczna woda latem.

Ratownik omówił i zademonstrował dzieciom podstawowy sprzęt ratowniczy: kamizelki ratownicze, kapoki i inne sprzęty do ratowania zdrowia i życia. W trakcie zajęć omawiał podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy, wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przypomniał również numery telefonów, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych. Uświadamiał, że każda udana zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom, biorącym w niej udział. Przestrzegał, że przebywając nad zbiornikami wodnymi, na placach zabaw czy idąc do szkoły należy zachować szczególną ostrożność.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali ciekawe pytania. W trakcie spotkania wykazali się ogromną wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk, basenów. Mamy nadzieję, że sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad woda zostaną na długo w ich pamięci. Szczególnie w czasie beztroskich wakacji.
/M. Klich/