DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni w roku, ponieważ Babcie i Dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię. Dziadkowie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi.

Aby uczcić te ważne święta, 8 lutego do Domu Ludowego zostali zaproszeni specjalni i ważni goście, kochane Babcie i Dziadkowie. Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała Dyrektor Szkoły Pani Dorota Jaszczowska.

Życzenia przybyłym Seniorom złożył także współorganizator spotkania Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski.

Dostojni Goście, przybyli do uroczystość bardzo licznie, z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli przygotowanych przez swoje wnuczęta bogaty program artystyczny.

Program artystyczny rozpoczął się od spotkania z Kargulem i Pawlakiem, których tym razem poróżniły zaproszenia do szkoły na Dzień Babci i Dziadka znalezione na jednym z podwórek. Humorystyczną scenkę przygotowała klasa V.

Korzystając z karnawałowego klimatu uczniowie klas I i II przygotowali dla Zacnych Gości piękne tańce.

Chłopcy pokazali „Taniec dżentelmenów”.

Dziewczynki zatańczyły „Walc kwiatów”.

Bogaty koncert życzeń składający się ze wzruszających wierszy i skocznych piosenek zaprezentowały klasy III i IV.

Do koncertu życzeń dziewczyny z klasy VII dołączyły swoją piosenkę wzbogaconą pokazem taneczny.

Członkowie kółka teatralnego z klasy IV zaprezentowali humorystyczną bajkę, której morał brzmiał „Nie każdy król może być dziadkiem, lecz każdy dziadek jest królem”.

Na zakończenie, zgodnie z wieloletnią tradycją wystąpił zespół folklorystyczny „Mali Strzelicanie”.

W roli konferansjerów zaprezentowali się uczniowie z klasy VI.

Po występach artystycznych i gromkim „Sto lat” był czas na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz wspólne rozmowy.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez występy mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Wszystkim kochanym Babciom i Dziadkom życzymy stu lat w zdrowiu i pomyślności.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.