DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków oraz Seniorów ze Strzelec Wielkich na uroczystość z okazji ich Święta jest już tradycją na stałe wpisaną w kalendarz szkoły. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Tegoroczne Obchody Dnia Babci i Dziadka miały miejsce 29 stycznia 2015r
i rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Bogdana Trzópka
w kościele parafialnym.
Następnie Seniorzy udali się do Domu Ludowego, gdzie licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor Dorota Jaszczowska oraz złożyła wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta, przypominając o tak istotnej roli Babci i Dziadka w domu rodzinnym.
Uczniowie pod kierunkiem pań Danuty Laski, Lucyny Łaptas, Janiny Strózik i pana Michała Pastucha z wielkim wdziękiem zaprezentowali bogaty program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki, Jasełka, występ grupy kolędniczej i zespołu folklorystycznego „Mali Strzelicanie”.
Następnie Seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców. Spotkanie umilały także teledyski kapeli ludowej „Pastuszkowe Granie” oraz piosenki biesiadne śpiewane wspólnie z panem Michałem Pastuchem.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim Seniorom za tak liczne przybycie na uroczystość i już dziś zapraszają wszystkich za rok.
Skip to content