DZIEŃ BABCI I DZIADKA W STRZELCACH WIELKICH

Dnia 30 stycznia 2014 r. w Strzelcach Wielkich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora.
Tradycyjnie w Domu Ludowym zgromadzili się nie tylko Babcie i Dziadkowie naszych uczniów, ale także Seniorzy ze Strzelec Wielkich. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Szczurowa pan Marian Zalewski, Radny Powiatu Brzeskiego pan Marek Antosz, Radny Gminy Szczurowa pan Jan Złocki, sołtys wsi Strzelce Wielkie i Przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos” pani Zofia Solak.
Spotkanie otworzyła pani dyrektor Dorota Jaszczowska, która powitała gości i w imieniu organizatorów złożyła zebranym najlepsze życzenia, do których dołączyli się także pan Marian Zalewski i pan Marek Antosz.
Część artystyczna przygotowana przez panie Ewę Sokołowską –Piecuch, Krystynę Zydroń, Małgorzatę Książek i pana Michała Pastucha rozpoczęła się od występu najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy recytowali wiersze i wraz ze starszymi kolegami śpiewali skoczne piosenki o swoich babciach i dziadkach.
Następnie dzieci z klasy drugiej przedstawiły scenkę w języku angielskim.
Klasa VI zaprezentowała humorystyczny skecz o życiu seniorów.
Uroczystość uświetniły także występy taneczne. Dziewczynki z klas III-VI zaprezentowały ciekawy układ taneczny, zaś uczniowie z klasy V zatańczyli walca angielskiego.
Na zakończenie zatańczył i zaśpiewał zespół folklorystyczny „Mali Strzelicanie” prowadzony przez pana Michała Pastucha i pana Stanisława Gurgula. Po występach wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców. Pogawędki przy stole przeplatane były piosenkami biesiadnymi śpiewanymi wspólnie z panem Stanisławem Gurgulem przy akompaniamencie pana Michała Pastucha.
Niestety tylko nielicznych Seniorów udało się porwać do tańca.


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim Seniorom za tak liczne przybycie na uroczystość i już dziś zapraszają wszystkich za rok.


O piękne dekoracje zatroszczyła się pani Dorota Walas.
Skip to content