DZIEŃ BABCI I DZIADKA WE WRZĘPI

W słoneczny dzień styczniowy 2016 r. sala widowiskowa we Wrzępi jak co roku znowu wypełniła się przybyłymi gośćmi z okazji Dnia Seniora.

Oprócz szanownych dziadków swoją obecnością zaszczycili nas: radny powiatu Brzesko Marek Antosz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich Dorota Jaszczowska, były dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrzępi Marian Filipski, proboszcz parafii Cerekiew ks. Józef Sadowski, ks. Józef Korzeń oraz radny gminy Szczurowa Andrzej Fiołek.

Konferansjerzy: Magdalena Nicpoń i Karolina Zając wprowadzili obecnych w świąteczny nastrój składając seniorom życzenia zdrowia i pogody ducha oraz dziękowali im za troskę o wychowanie młodych pokoleń.

Najpierw talenty sceniczne prezentowali najmłodsi – podopieczni Oddziału Przedszkolnego, których występy szczególnie ciepło przyjęli zasiadający na widowni dziadkowie i pradziadkowie. Żywiołowe przedszkolaki popisywały się tańcząc i prezentując scenkę o krasnoludkach rozrabiakach. Przepiękne stroje dziewczynek kwiatków zachwycały zaś swoją urodą i miłym, delikatnym głosikiem.
Gdy tylko przebrzmiały słowa dziecięcej poezji na scenie pojawiła się grupa Smerfów, która przygotowywała się do tego występu od dawna. Wysiłki te opłaciły się stokrotnie, ponieważ zarówno bogata charakteryzacja, scenografia, muzyka jaki i poziom przedstawienia spektaklu zrobił na gościach ogromne wrażenie, czego dali wyraz gromkimi brawami.
W spektaklu wystąpili: Smerfetka–Renata Kłyś, Laluś- Anna Czaja, Papa Smerf-Marek Piwowarczyk, Śpioch-Cecylia Bawół, Zgrywus-Agnieszka Kępa, Gargamel-Katarzyna Wójcik, Klakier-Radek Maślany, Sasetka-Karolina Piwowarczyk, Ważniak-Dorota Maj, Poeta-Magdalena Strózik, Ciamajda-Agnieszka Zając, Łasuch-Alicja Maślany, Hogata-Bernadetta Klich, charakteryzacja Renata Kłyś, operator muzyki-Arkadiusz Waśko, reżyseria-Małgorzata Klich.
Poza tym na seniorów czekały inne atrakcje. Po występach dziadkowie mieli chwilę czasu na rozmowy przy kawie i cieście, a także na śpiewanie kolęd.
Na koniec życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom pogody ducha, zadowolenia z wnuków oraz dużo, dużo zdrowia, abyście mogli dać wsparcie młodemu pokoleniu. Dziękuję Radzie Rodziców za bogato zastawiony stół, za pełen humoru występ, za to, że odkryliście swoje talenty, uwierzyliście w siebie i wytrwali w dążeniu do zamierzonego celu. A przede wszystkim sprawiliście radość innym. Nic bowiem nie może być piękniejszego w życiu…jak dać szczęście innym.
/M. Klich/