DZIEŃ BABCI I DZIADKA WE WRZĘPI

 Dnia 16 lutego 2019r. w oddziale przedszkolnym w Wrzępi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz zabawa karnawałowa dla dzieci.

W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.

Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec przedstawienia dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty oraz pierniki upieczone przez jedną z mam. 

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 
 
 
 
 
 
 
 
W dalszej części uroczystości na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka Seniorzy wraz z wnukami uczestniczyli w licznych konkursach typu: wbijanie gwoździ, szycie guzików, slalom z wnukiem na rękach, zamiatanie śmieci, wiązanie kokardki oraz krawata.  
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatnią częścią tego dnia była zabawa karnawałowa dla dzieci. Podczas, której dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawach przygotowanych przez dziewczyny z wolontariatu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich.  Dziewczyny przygotowały dla przedszkolaków wiele atrakcji np.: Quiz bajkowy, zabawa „Krzesełka”,  łapanie balonów podczas tańca, zabawy z chustą animacyjną, taniec do piosenki „Baby Shark”  itp. 
 
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełny uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.


Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci  jak i dziadków!
Dziękujemy !!!
/A. Zabiegała/
 
Skip to content