Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internertu  przypadającego w tym roku na  6 lutego uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach promujących bezpieczne, racjonalne i kulturalne korzystanie z sieci przez wszystkich jej użytkowników.

W klasach młodszych odbyły się lekcje, które miały na celu zapoznanie uczniów z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć krótkie filmy dotyczące zagrożeń czyhających w sieci.

W klasach starszych w ramach godzin wychowawczych, informatyki oraz zajęć z pedagogiem przeprowadzono lekcje poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa w Internecie.  Ponadto uczniowie uczestniczyli w webinarze UKE przybliżającym kwestie Cyberprzemocy. Został także zorganizowany konkurs na plakat przedstawiający problem Cyberprzemocy.

Najciekawsze plakaty przygotowali:

Antoni Martyka – klasa VII

Oliwia Zając, Marcelina Zając – klasa VI

Maja Cupał, Wiktoria Jakubowska, Paulina Bawół-klasa VII

Amelia Swornowska- klasa V

Agnieszka Cupał- klasa VIII

Joanna Mundała, Kamila Samolej- klasa VII

Sandra Pabian- klasa V

Patryk Stachowicz – klasa IV

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i pendrive.

Mamy nadzieję, że działania szkolnego promujące bezpieczne korzystanie z sieci, które realizowane są przez szkołę w ciągu całego roku przyniosą zamierzone cele.