DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 8 lutego.Na początku przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel Necio” , która była początkiem do rozmowy na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzięki włóczkowej sieci dzieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ. Poprzez zabawy ruchowe typu: „Zły wilk” oraz „Pilnuj własnych zdjęć” uświadomiły sobie jakie niebezpieczeństwa płyną z Internetu. Na zakończenie dzieci miały okazję zagrać w grę online „Góra uważności. Udostępniaj z głową”.

Mimo wieku, wychowankowie wykazują się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Dzień był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci.