DZIEŃ MARCHEWKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM WE WRZĘPI

8 listopada w oddziale przedszkolnym we Wrzępi odbyło się, po raz pierwszy pomarańczowe święto –„ Dzień Marchewki”.

Tego dnia do naszej placówki obowiązywał bilet wstępu – przyniesiona z domu marchewka. Jak przystało na dzień marchewkowy spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją „solenizantki”. Dzieci przeliczały i układały marchewki od najkrótszej do najdłuższej, „od najchudszej do najgrubszej”.

Podczas tego pomarańczowego święta dzieci dowiedziały się jakie zalety odżywcze płyną ze spożywania surowych warzyw. Świętowaniu towarzyszyły improwizacje przy piosence pt. „Urodziny marchewki”. Twórcze przedszkolaki wyczarowały „marchewkowego cudaka” ozdobionego kawałkami kolorowego papieru.
Następnie pod kierunkiem pani Małgorzaty Klich przygotowały ciasto marchewkowe. W tym ekscytującym pomarańczowym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć chrupania surowej marchewki. Można powiedzieć, że był to również dzień głoski „m”, bowiem na ustach wielu przedszkolaków brzmiało wiele słów rozpoczynających się tą właśnie głoską.
Śmiechu było co niemiara –ale o to chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich-marchewkowy, pomarańczowy, zakręcony….bo każdy z przedszkolaków dostał w prezencie śliczną marchewkową kukiełkę.
/M. Klich/