DZIEŃ MATKI

,,Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył matkę …’’

To był wyjątkowy i zarazem świąteczny dzień dla uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich oraz ich MAM.
Wszystkie Mamy mogły podziwiać występy artystyczne swoich dzieci. Były wiersze i piosenki, tańce oraz bardzo wzruszająca inscenizacja o zagubionym czasie rodziców, na którego poszukiwanie wyruszyły dzieci wraz ze swoim pupilem. Kunszt młodych aktorów został sowicie nagrodzony głośnymi brawami.
Każda mama z dumą spoglądała na swoje latorośle. W niejednym rodzicielskim oku zakręciła się łza szczęścia, gdy dzieci po skończonym występie obdarowywały swoje Mamy pięknymi różami i siarczystymi buziakami. Uroczystość zakończyły wspólne „Polaków rozmowy” przy kawie, herbatce i pysznym ciastku.
/E. Sokołowska-Piecuch/