DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

“Historia pluszowego misia”

Historia ta zaczyna się w 1902 roku.
Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent stanowczo sprzeciwił się.
Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił zdarzenie na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Szybko wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów.
Misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a).
Od tego czasu misie towarzyszą wszystkim dzieciom stając się ich ulubioną zabawką.
W 2002 roku, w setną rocznicę narodzin misia, postanowiono, że 25 listopada będzie Światowym Dniem Pluszowego Misia.

W naszej szkole także świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swojego pluszowego przyjaciela. Poznali historię święta oraz przypomnieli sobie najbardziej znane misie. Obchody tego nietypowego święta były także pretekstem do propagowania czytelnictwa. Dzieci z wielką radością słuchały opowieści o misiach i oglądały o nich kolorowe książki przyniesione z domu przez kolegów i dostępne w szkolnej bibliotece. Na zakończenie wykonały prace plastyczne związane z „bohaterem dnia” .

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych.
Skip to content