Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu pomagamy dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny. Z tej właśnie okazji 24 maja 2020 roku odbyło się spotkanie online z dziećmi i ich rodzicami.

Atrakcją tegorocznego spotkania była wspólna zabawa i konkursy. Rodzice wraz z dziećmi brali udział m.in. w: Rodzinnej Ruletce „Dokończ zdanie”, zabawie doskonalącej pamięć dziecka „Czy mam dobrą pamięć”,  konkurs specjalnie dla tatusiów w skrobaniu jabłka, który polegał na uzyskaniu najdłuższej skórki (zwyciężyła 90 cm), zabawa  „Zapamiętaj odpowiedź” oraz zabawa ruchowa „Wielkie zamieszanie”. Całość spotkania zwieńczył krótki filmik dla rodziców z podziękowaniami od dzieci i rodzinna praca plastyczna wykonana w trakcie spotkania.

Uczucia przedszkolaków znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom samodzielnie wykonanych upominkach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości. Na dzieci z kolei czekało coś słodkiego.

 

To niecodzienne spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci oraz rodziców.

Skip to content