DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 9 kwietnia 2019r. na ogólnym spotkaniu wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli i rodziców nastąpiło podsumowanie działań dotyczących zdrowia, zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Dzień rozpoczęliśmy od przygotowania przez uczniów zdrowego śniadania.

Następnym etapem była prezentacja działań podjętych przez uczniów, których celem była promocja zdrowia.

Klasa I pokazała i omówiła przygotowane plakaty  przedstawiające pokarmy, które należy spożywać oraz których nie powinniśmy jeść.

Klasa II zaprezentowała przygotowane przez siebie piękne prace plastyczne.

Klasa III przedstawiła inscenizację o źródłach witamin oraz wykonała gazetkę na szkolny korytarz.

Klasa IV przygotowała prezentację na temat, jak prawidłowo odczytywać etykiety znajdujące się na różnych produktach spożywczych.

Klasa V przedstawiła humorystyczne scenki promujące zdrowy styl życia.

Klasa VI zaśpiewała piosenkę, do której sława zredagowali sami uczniowie.

Klasa VII wyrecytowała wiersze związane ze zdrowym stylem życia.

Klasa VIII zaprezentowała taniec aerobowy.

Na koniec nastąpiła degustacja różnego rodzaju przystawek owocowo-warzywnych przygotowanych przez rodziców i uczniów dla wszystkich dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły.

W naszej szkole co roku obchodzimy Dzień Zdrowia, a dzięki uczestnictwu w nim wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców jeszcze bardziej wszyscy uczestnicy akcji przekonują się do dbania o własne i innych zdrowie. Wdrażani są także do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu z rówieśnikami, jak również w gronie własnej rodziny.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji   Dnia Zdrowia.
/M. Książek/