Poranek Wielkanocny

W środę 27 marca 2024r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich odbył się Poranek Wielkanocny. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział Pani Halina Święch-Zastępca Wójta Gminy Szczurowa, Pani Dorota Jaszczowska -Dyrektor PSP w Strzelcach Wielkich, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Spotkanie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej było okazją do wprowadzenia wszystkich w podniosłą atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie klasy II i IV przybliżyli piękne polskie zwyczaje związane z Triduum Paschalnym oraz Wielkanocą. Barwne stroje, a także przystrojony stół wielkanocny dodały kolorytu i wprowadziły zebranych w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Montaż słowno- muzyczny wzbogaciła piękna prezentacja multimedialna, widowiskowa pantonima oraz ciekawe układy taneczne w wykonaniu dziewczyn z klas IV-VIII.

Na koniec Pani dyrektor Dorota Jaszczowska oraz Pani Halina Święch- Zastępca Wójta Gminy Szczurowa złożyły wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła na tradycyjny świąteczny poczęstunek-pyszny żurek i babeczki oraz wręczyła słodkie upominki od Zajączka.

Poranek Wielkanocny przygotowali Pani katechetka Janina Strózik, Pani Małgorzata Książek, Pani Magdalena Pudło i pan Michał Pastuch.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Poranka Wielkanocnego.