II GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

Śladami włamywacza Bilba i jego drużyny podążali uczestnicy II GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO, który odbył się 28 lutego 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich.

Czytelniczą podróż rozpoczęła konferencja prasowa z J.R. R. Tolkienem ( w tę rolę wcielił się Mateusz Paduch; dziennikarka- Klaudia Zając) – autorem Hobbita. Opowiedział on o swoim życiu, pobycie w Afryce, chwilach tam spędzonych. Przybliżył również okoliczności napisania dzieła z gatunku fantasy.

Następnie reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Szczurowa zmierzyli się z pytaniami konkursowymi podzielonymi na cztery etapy: część pierwsza- pytania testowe, część druga- zagadki Bilbo Bagginsa ( kreacja Jakuba Krzyściaka), część trzecia- mapa. Ostatnim punktem zmagań była kategoria cytaty.

Uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Wykazali się znakomitą znajomością treści utworu.

Tegoroczną edycję konkursu wygrały uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Drugą lokatę zdobyli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Przemykowskiej.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uściu Solnym.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wręczyła pani Dorota Jaszczowska dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich.

W rolę konferansjerów wcielili się nauczycielka języka polskiego oraz Adrian Berner (uczeń klasy 5).

Konkurs przygotowały nauczycielki Elżbieta Stec i Krystyna Zydroń.

/E. Stec/