IV GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

22 maja 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich była gospodarzem IV Gminnego Konkursu Czytelniczego.

W tym roku przebiegał  on pod  hasłem "Zapraszamy do Baśnioboru i był poświęcony literaturze z gatunku fantasy".

Cele konkursu:
-rozbudzenie pasji czytelniczych, zamiłowania do literatury współczesnej,
-doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
-dostarczenie dzieciom dobrej rozrywki,
-pobudzenie kreatywnego myślenia,
-integracja uczniów.

Konkurs adresowany był do wszystkich piątoklasistów i szóstoklasistów z terenu gminy Szczurowa  i wymagał dokładnej znajomości utworu Brandona Mulla Baśniobór cz. 1.

Na starcie zmagań czytelniczych stanęli reprezentanci szkół podstawowych ze Szczurowej ( Zuzanna Klimaj, Dariusz Nosal), Niedzielisk ( Oliwia Pudełko, Jakub Kawa), Uścia Solnego ( Julia Stołek, Julia Adamska), Woli Przemykowskiej ( Magdalena Biś, Anna Gulik), Zaborowa (Anna Wodka, Radosław Kuliszewski)i Strzelec Wielkich (Irma Profus, Karolina Stachowicz).

Formuła konkursu nawiązywała do programu telewizyjnego "Jeden z dziesięciu".
W pierwszej części zmagań zawodnicy odpowiadali kolejno na dwa pytania.
Następnie sami typowali odpowiadających.  Ta część rozgrywki była najbardziej emocjonująca i zaciekła.

Drugi etap wyłonił uczestników ścisłego finału.

Ostatecznie I miejsce zajęła Zuzanna Klimaj.
Na drugim uplasował się Dariusz Nosal, a na trzecim znalazła się Anna Wodka.

Konkurs czytelniczy uatrakcyjniły występy uczniów uczęszczających na zajęcia kółka teatralnego. Zaprezentowali oni efektowną interpretację fragmentów tekstu Brandona Mulla, piosenkę i  taniec wróżek.

Poziom konkursu był wysoki, a jednocześnie wyrównany – uczniowie biorący w nim udział to wspaniali czytelnicy, zapamiętujący mnóstwo szczegółów.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Wręczyła je pani dyrektor Dorota Jaszczowska, która podkreśliła duże zaangażowanie uczniów  oraz nauczycieli w popularyzację czytelnictwa.

Konkurs zorganizowała nauczycielka języka polskiego  Elżbieta Stec.