KOMUNIKAT DO RODZICÓW

Szanowni Rodzice

Pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę  i pomoc       w organizacji zdalnego nauczania. Jesteśmy świadomi, że bez Waszego wsparcia byłoby to niemożliwe, zwłaszcza w odniesieniu do uczniów młodszych klas. Wiemy, że jest to dla Was nowe i trudne zadanie, z którego staracie się wywiązać jak najlepiej. Tak samo jest w naszym przypadku. Dla nas, nauczycieli, też nie jest to łatwe i wymaga wiele wysiłku. Z pewnością      w tej nowej sytuacji wszyscy popełniamy błędy i dlatego musimy być względem siebie wyrozumiali i cierpliwi, pamiętając, że naszym nadrzędnym celem jest dobro dzieci.

Od dnia 15 kwietnia rozpoczęliśmy kolejny okres nauki na odległość. Wciąż nie wiemy, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkoły. Jako nauczyciele jesteśmy zobowiązani do realizacji podstawy programowej i oceniania uczniów. Niestety, nie wszyscy dają nam taką możliwość. Niektórzy nie odbierają i nie odsyłają  zadań, nie kontaktują się z nauczycielami. W takiej sytuacji ocenianie nie jest możliwe. Można nawet uznać, iż ci uczniowie w ogóle nie realizują obowiązku szkolnego, co może być poważnym problemem przy klasyfikacji.  Zwracam się więc do rodziców z apelem o dopilnowanie, by wszyscy uczniowie wywiązywali się ze swoich obowiązków, odbierali karty z zadaniami, wykonywali polecenia, odsyłali dowody ich realizacji, o które proszą nauczyciele, uczestniczyli w zajęciach online.  Jeśli ktoś ma z tym jakieś problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić, proszę o kontakt. Będziemy się starać pomóc w ich rozwiązaniu. Bardzo proszę o poważne potraktowanie sprawy. Jeżeli macie, Państwo, jakieś uwagi, spostrzeżenia, propozycje dotyczące zdalnego nauczania proszę o informacje. Wykorzystamy je  do doskonalenia naszej pracy. Zachęcam też do kontaktu z nauczycielami, wychowawcami i specjalistami we wszystkich sprawach, w jakich potrzebujecie, Państwo, wsparcia, rady, pomocy.

Z poważaniem: Dorota Jaszczowska – dyrektor szkoły