KONKURS CZYTELNICZY KLASY II

6 marca odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klasy II ze znajomości lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wzbogacanie czynnego słownictwa i wiedzy o otaczającym świecie, popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci oraz rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów.

W pierwszym etapie konkursu wszyscy uczestnicy przygotowali swoje skarpetkowe pacynki oraz w ciekawy sposób zaprezentowali ich przygody.

W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test ze znajomości lektury oraz różnego rodzaju zagadki, krzyżówki i łamigłówki.  Pytania dotyczyły m. in. niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek ich wyglądu oraz małej Be. Dzieci wykazały się wysoką znajomością lektury oraz wspaniałą kreatywnością i wyobraźnią podczas tworzenia pacynek i redagowania opowiadań.

Na zakończenie konkursu Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska wręczyła laureatom dyplomu i nagrody książkowe.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Natalia Mundała

II miejsce- Sebastian Mnich i Lena Oleksy

III miejsce – Kaja Czesak i Kacper Wyrzykowski

IV miejsce – Aleksander Nowak

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia oraz dyplomy i upominki.

GRATULACJE !!!

Konkurs zorganizowały pani bibliotekarka Krystyna Zydroń oraz wychowawczyni pani Lucyna Łaptas.