Konkurs recytatorski wierszy Pani Marii Tarlaga

23/04/2023
13 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie klas 4-8 deklamowali wiersze pani Marii Tarlaga.
Maria Tarlaga urodziła się 12 marca 1955r. w Strzelcach Wielkich. Od siódmego roku życia jest osobą niewidomą. Ukończyła szkołę podstawową dla niewidomych w Krakowie, a następnie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku.  Największym autorytetem byli dla niej rodzice , którzy zaszczepili w niej miłość do przyrody oraz książek, a także babcia. To właśnie dzięki niej poznawała najbliższą okolicę. Pani Maria uwielbia spacery po lesie. Może się wtedy wyciszyć.  W wolnym czasie oddaje się swojej największej pasji – czytaniu. Inspiracje do pisania wierszy czerpie z natury i jej dźwięków. To lokalna patriotka. W jej utworach często odnajdujemy odwołania do Matki Bożej Szkaplerznej- patronki Sanktuarium  w Strzelcach Wielkich.
W zmaganiach recytatorskich udział wzięli:
 1. Krystian Karez
 2. Łukasz Czaja
 3. Zofia Cupał
 4. Sandra Pabian
 5. Izabela Wilk
 6. Wiktoria Rachwał
 7. Amelia Swornowska
 8. Katarzyna Cebula
 9. Joanna Pawlik
 10. Emilia Igielska
 11. Maria Przybyło
 12. Marcelina Zając
 13. Oliwia Zając
 14. Wiktor Jaroszek
 15. Sebastian Pawlik
 16. Kamila Samolej
 17. Grzegorz Cebula
 18. Emilia Kordecka
 19. Julia Kras
 20. Kalina Zabiegała
 21. Amelia Wilk
 22. Wiktor Łaptas
Jury w składzie: pani Maria Tarlaga- przewodnicząca, pani Dorota Jaszczowska, pani Elżbieta Stec, pani Krystyna Zydroń, Patrycja Młynarczyk  wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

klasy 4-6

I miejsce- Oliwia Zając

II miejsce- Łukasz Czaja

                   Zofia Cupał

III miejsce- Sandra Pabian

klasy 7-8

I miejsce – Wiktor Łaptas

II miejsce- Amelia Wilk

Oliwia Zając, Łukasz Czaja, Amelia Wilk i Wiktor Łaptas będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego konkursu Perły Regionu, który odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. w PSP nr 3   w Brzesku.  
Skip to content