Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

W roku szkolnym 2019/2020 nasze przedszkole przystąpiło do MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A., z siedzibą w Kielcach, przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola w Kolbuszowej. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 odbył czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię- Bąbelek, a projekt zainaugurowało czytanie w przedszkolu. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Co piątek jedno z dzieci zabierało na weekend do domu misia wyposażonego w dzienniczek i rysowało ilustrację do przeczytanej przez rodzica bajki, wiersza, opowiadania itp.

Projekt opierał się na różnych modułach i tak w minionym roku z dziećmi realizowaliśmy: Mały Miś – Czytające Przedszkolaki, czyli tzw. wersja przedszkolna, Misiowy wolontariat, Play with Little Tedy Bear, Dzień Pluszowego Misia, Mały Miś i prawa dziecka, Bezpieczni z Małym Misiem, Zmisiowany Dzień Matematyki oraz Mali przedsiębiorcy.

Dzieci były zachwycone udziałem w projekcie, a najbardziej cieszyły się z możliwością wzięcia misia do domu i zaopiekowania się nim. Dzięki tej niezwykłej podróży powstała pamiątkowa książeczka z wpisami oraz kolorowymi ilustracjami. Projekt zakończył się wręczeniem podziękowań dla rodziców oraz certyfikatem wzorowej placówki.

Skip to content