MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO KRAKOWA

5 grudnia uczniowie klas młodszych pojechali na mikołajkową wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem dnia była wizyta u Smoka Wawelskiego.

Następnie uczniowie udali się do kina Kijów na wyjątkowy spektakl pt.: ”Alicja w Krainie Muzycznej Magii”. Był to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna pełna muzyki, magii i dobrego humoru.

W kinie spotkali również Mikołaja, który chętnie pozował z dziećmi do zdjęć i rozdawał cukierki.

Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w Centrum Nauki i Zabawy- „Klockoland”. Tam dla dzieci roboty malowały bańki na choinkę. Później wszyscy udali się do fabryki Św. Mikołaja, gdzie uczniowie tworzyli ozdoby choinkowe. Za dobre zachowanie i swoje projekty dzieci otrzymały dyplomy.
Następnie zaproszono wszystkich na wystawę z klocków „Lego”, gdzie można było zobaczyć całe miasta, urządzenia, maszyny, roboty niezbędne w dzisiejszych naszych i nadchodzących czasach. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa robotami, maszynami i urządzeniami, którymi mogły samodzielnie sterować.
Na zakończenie pobytu w Krakowie uczniowie odwiedzili jedną z galerii, aby zobaczyć piękne świąteczne dekoracje.