MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W minionym roku szkolnym nasz oddział przedszkolny po raz kolejny przystąpił do ogólnopolskiego projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Zrealizowaliśmy prawie wszystkie zadania i otrzymaliśmy certyfikat WZOROWEJ PLACÓWKI. Organizatorem projektu w roku szkolnym 2021/2022 byli Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, oraz Grupa MAC S.A. (właściciel marek: MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76, we współpracy z CEBP 24 Sp. z o.o., wydawcą miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa u najmłodszych dzieci. W minionym roku braliśmy udział w modułach:

CZYTAMY Z MAŁYM MISIEM

KODUJEMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM

OPOWIEM WAM O POLSCE

MISIOWY BAJARZ

MISIOWE ZAJĘCIA POD CHMURKĄ poprzez realizację tego modułu dzieci włączyły się w inicjatywę sportową SPRINTEM DO MARATONU. Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził u dzieci pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postaw: otwartości na świat i patriotyzmu.

Dziękuję dzieciom za pomysłowość i twórcze działanie. Rodzicom za wsparcie i czynny udział w projekcie.