OBCHODY DNIA ZIEMI WE WRZĘPI

W środę 24 kwietnia 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Wrzępi brały udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym dniu wszyscy pojawili się ubrani w kolor zielony, ponieważ przy tej okazji zorganizowany został „Zielony Dzień”. Aby uczcić Dzień Ziemi przedszkolacy uczestniczyli w ciekawych konkursach.

“W krainie czystej Ziemi” wychowawczyni, przeprowadziła pokaz segregacji odpadów i promowała modne ekologiczne torby. Potem kolejno dzieci wrzucały do odpowiednich pojemników rozrzucone w sali śmieci. Najbardziej twórcze przedszkolaki redagowały prośby “Matki Ziemi” skierowane do mieszkańców naszej planety.

Uwieńczeniem akcji było porządkowanie terenu wokół budynków sklepu, placu zabaw i wzdłuż głównej uliczki naszej miejscowości. W akcji tej pomogła nam absolwentka naszej szkoły, a obecnie uczennica Gimnazjum w Szczurowej. Dziękujemy za okazaną pomoc i wzorcową postawę wobec przyrody i troskliwość o najmłodszych! Dziękujemy również tym, którzy dbają o wygląd naszej miejscowości. Szkoda tylko, że nie wszystkie dzieci i dorośli pamiętają, że papierki wrzucamy do kosza, a nie w pobliżu sklepu!!!
Zwracamy się do wszystkich mieszkańców, aby dbali o nasze otoczenie.!!!
Mieszkańcu! Obiecaj nigdy nie śmiecić i ucz tego własne dzieci!