OBCHODY ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Od 18 lat, na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywał się pod hasłem „Książka nas łączy”. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki.

W ramach akcji „Starsi czytają młodszym”, uczniowie klas VI i VII odwiedzili odwiedzili uczniów klas  I, II i III, wcielając się w różne postacie literackie, czytali młodszym kolegom książki : „Szewczyk Dratewka”, „ Zaczarowana zagroda”, „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu oraz kilka ulubionych książek wskazanych przez małych czytelników.

Uczniowie wykonywali także zadania i ćwiczenia związane  z czytanymi utworami.

Klasa VII do wspólnego czytania wybrała powieść Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”.

W październiku odbył się również „Kiermasz  Taniej Książki”, który jak co roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.