OGNISKO KLASY VI

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego i pożegnaniem szkoły, klasa VI wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do strzeleckiego parku. Dzięki uprzejmości Prezesa Koła Łowieckiego „Nadwiślan” mieliśmy możliwość skorzystania z wnętrz dworku. Dowiedzieliśmy się, że tutejszy szlachecki dworek powstał w drugiej połowie XIX w. Dawniej dobra ziemskie w Strzelcach Wielkich należały do rodziny Ossolińskich. Przed II wojną światową we dworze zamieszkiwali dzierżawcy majątku, a po 1945 roku majątek został rozparcelowany. W latach późniejszych odnowiono go. Obecnie dworek przejęło Koło Łowieckie „Nadwiślan”. Budynek cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, mieszkańców oraz miłośników myślistwa.

Pieczone kiełbaski oraz ziemniaki mogliśmy spożyć w dużej sali, której piękne wnętrze wprowadziło nas w wyjątkowy nastrój. Czas upłynął nam na zabawach, tańcach i odpoczynku. Podczas pogadanek nie brakowało wspomnień, wzruszeń i zapewnień o pamięci wspólnie spędzonych lat.
/K. Zydroń/