OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Pod takim hasłem 01 czerwca 2016 r. odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w Szczurowej, w której wzięły udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego we Wrzępi. Impreza odbyła się w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin- Małopolska 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałka Województwa Małopolskiego, a także pana Mariana Zalewskiego wójta Gminy Szczurowa.

Na ten dzień czekaliśmy i przygotowywaliśmy się z ogromnym zapałem. Zostaliśmy powitani przez organizatorów, po czym ruszyliśmy w pochodzie z innymi dziećmi.

Walczyliśmy w 10 konkurencjach sportowych. Dzielnie wykonaliśmy wszystkie zadania indywidualne i drużynowe. Wygraliśmy aż w czterech konkurencjach zdobywając I miejsca tj. “Kręgle”, “Hulajnoga”, “Tor przeszkód”, “Lina”. II miejsce wywalczyliśmy w “Dżdzownicy”. To bardzo dobre wyniki sportowe, ale najważniejsze, że liczyła się dobra zabawa i duch walki.