POKAZ EFEKTÓW PROJEKTU “PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY”

W klasie I zakończył się trzeci, ostatni etap projektu “Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Projekt ten był współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Koncepcja projektu oparta na teorii inteligencji wielorakiej Hawarda Gardnera pozwalała dzieciom rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Aby umożliwić realizację projektu szkoła otrzymała zestaw specjalnych pomocy dydaktycznych o wartości ponad 8 tys. zł. Uczniowie korzystali z nich zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami.

Zajęcia zakończyły się pokazem efektów pracy i umiejętności dzieci. Pokaz odbył się 15.06.2011r. Na uroczystość przybyli Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska , rodzice, nauczyciele i uczniowie klasy III.

W trakcie pokazu dzieci zaprezentowały przed zebraną widownią przedstawienie pt. ” Wakacje Smerfów”. Liczne piosenki, dekoracje i wspaniała gra aktorska wychowanków zachwyciły wszystkich. W drugiej części pokazu wykonywali też inne zadania przygotowane przez wychowawcę. Rozwiązywali zagadki, rywalizowali na torze przeszkód z talerzami na patyku, pokonywali przeszkody chodząc na szczudłach, rzucali woreczkami do celu, bawili się między innymi ze Serem Szwajcarskim, klockami Logico i Studnią Jakuba. Do zabawy włączyli się również rodzice, którzy wykonywali zadania razem z dziećmi.
W końcowej części pokazu wychowawczyni podziękowała rodzicom za współpracę. Uczniowie w podziękowaniu za udział w Projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy i pacynki – myszki
Skip to content