POWITANIE JESIENI WE WRZĘPI

W piątek 28 września do oddziału przedszkolnego we Wrzępi zawitała pięknie przystrojona w kolorowe liście, kapelusz i zwiewną suknię, z koszem pełnym żołędzi, kasztanów, warzyw, i innych jesiennych darów Pani Jesień. Największym zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że przybyła boso.

Uroczystość przebiegała pod hasłem „Słowem i ruchem witamy Panią Jesień”.

Zabawy było co niemiara. Przedszkolaki zostały podzielone na 4 grupy. Każda grupa miała możliwość zdobycia punktów w przygotowanych konkurencjach. Najpierw dzieci rozwiązywały zagadki, potem rozpoznawały dary jesieni po smaku, zapachu i dotyku. Najodważniejsi zaprezentowali ciekawe wierszyki i piosenki.

Nie zabrakło też konkurencji sportowych i tanecznych. Następnie wszyscy wspólnie podziwiali wystawę prac wykonanych z kasztanów i żołędzi. Dzieci wykazały się w tej dziedzinie bogatą twórczością i pomysłowością. Wszyscy mieli radosne minki i cieszyli się ze spotkania. Wspaniałą imprezę zakończył wspólny taniec z miłym gościem.

Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły wykonane wcześniej prace plastyczne na temat: “Jak wyobrażam sobie Panią Jesień?” Po uroczystości wyszliśmy do naszego przedszkolnego ogrodu, by na własne oczy sprawdzić, jakie zmiany poczyniła w nim Pani Jesień. Rzeczywiście jesień już rozpoczęła swoje panowanie.

Skip to content