POWITANIE WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Nic więc dziwnego, że wszyscy czekają na nią z wielką niecierpliwością. Program obchodów Dnia Wiosny został jak co roku przygotowany przez Samorząd Uczniowski.23 marca w szkole zrobiło się kolorowo i bardzo radośnie.
Z okazji powitania wiosny, w naszej szkole odbyły się Wybory Miss Wiosny. Uczestniczki z kl. I-III i IV-VI rywalizowały o ten tytuł w czterech konkurencjach. Na początek dziewczęta zaprezentowały stroje przygotowane przez siebie oraz powiedziały za co lubią wiosnę i dlaczego chcą zostać miss tej pięknej pory roku. Następnie wyrecytowały piękne wiersze o tematyce wiosennej, które miały przygotować wcześniej w domu. Ponieważ każda wiosna powinna znać swoje kwiaty, dlatego w ostatniej konkurencji sprawdziliśmy, czy kandydatki znają nazwy kwiatów, dzięki którym na wiosnę uzyskujemy kolory w naszych ogrodach.
Miss Wiosny klas młodszych została Marlena Maj z kl. III,
zaś Miss Wiosny klas starszych –
Magdalena Kudła z kl. IV.Konkurs taneczny

Jednym z ulubionych konkursów uczniów naszej szkoły jest konkurs taneczny. Dziewczęta i chłopcy wymyślają układy taneczne do ulubionych piosenek.
W tegorocznym konkursie na podium stanęli:
I miejsce: Kinga Cierniak i Sylwia Rachwał
II miejsce: Zuzanna Cupał, Izabela Opioła i Monika Rzeźnik
III miejsce: Anna Hanek, Agnieszka Krzeczowska, Patrycja Strózik
i Wiktoria Wieczorek

W tym dniu zaprezentowali się również uczniowie kl. II, którzy zaśpiewali zabawną, wiosenną piosenkę o zakochanym bocianie i zatańczyli na powitanie wiosny bocianią polkę.

Na koniec wszystkie zgłodniałe dzieci otrzymały wiosenną kiełbaskę, którą z wielką ochotą skonsumowały.
/M.Pudło/
Skip to content