PROJEKT MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie “Mała książka – Wielki człowiek”, który jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

29 listopada 2021r. każdy uczeń  klasy pierwszej naszej szkoły otrzymał  specjalną  wyprawkę czytelniczą, dzięki której nauka czytania może się stać prawdziwą przyjemnością. Dzieci, którym czytamy historie, przynajmniej 15 minut dziennie, wzbogacają słownictwo o około 1000 słów rocznie, łatwiej wyrażają własne myśli i sądy. Dobrze dobrane książki, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Tak bardzo ważne jest więc wdrażanie do systematycznego czytania już od początku nauki szkolnej.

Wierzymy, że w wielu rodzinach „czytelnictwo” zaczyna się już od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią, dlatego powinno rozpocząć się jak najwcześniej.

Serdecznie zachęcamy, szczególnie rodziców i dziadków uczniów klasy pierwszej do zaangażowania się w projekt, do wspólnego, codziennego czytania w rodzinnym gronie.