ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia, zwłaszcza pierwszaka na bardzo długo. Przed wszystkimi powrót do szkolnej rzeczywistości, zadań i obowiązków. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Korytarze i sale znów będą pełne gwaru, radosnych zabaw i ciężkiej pracy.

Zgodnie z tradycją punktualnie o godzinie 8.00 uczniowie naszej szkoły zebrali się na uroczystej Mszy Świętej, w czasie której ksiądz Stanisław Tabiś poświęcił uczniom plecaki i przybory szkolne.
Następnie wszystkie klasy zgromadziły się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie pod kierunkiem pani Doroty Walas przygotowali program artystyczny. Wspomnieli w nim, że wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. O świcie wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się II wojna światowa trwająca szećć długich lat.
Po części artystycznej wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Dorota Jaszczowska. Szczególnie gorąco powitała 7 i 6-latków, którzy dziś rozpoczęli naukę w klasie pierwszej naszej szkoły. Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, zaś Pani Dyrektor, nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy.