Ślubowanie klasy pierwszej 2022

22/11/2022

17 listopada 2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, jakie przeżywają pierwszoklasiści wkraczający w początkowy etap edukacji – Pasowanie na ucznia.

W tej wyjątkowej chwili uczniom klasy pierwszej towarzyszyli: Wójt Gminy Szczurowa pan Zbigniew Moskal, sołtys wsi Strzelce Wielkie pani Zofia Solak, pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas starszych.

  Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej tradycyjnie przygotowanej przez uczniów klasy I i ich starszych kolegów i koleżanki. Kandydaci na uczniów udali się w magiczną podróż do krainy baśni. Wcielili się w postacie krasnoludków pracujących w kopalni złota. Pewnego dnia mali mieszkańcy lasu spotkali Śnieżkę i jej macochę, która podarowała dziewczynie zatrute jabłko. Dzielne krasnoludki musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez złą królową, aby obudzić śpiącą królewnę. Wykazały się różnymi umiejętnościami: pokazały, że kochają swoją Ojczyznę, znają reguły i zasady panujące w szkole i na drodze, potrafią zadbać o zdrowie i otaczający świat, świetnie śpiewają i recytują. Nawet wypicie soku z cytryny nie zepsuło im humoru. Po wzorowo zdanym teście został zdjęty czar ze Śnieżki. Wdzięczna królewna zaprosiła swoich małych przyjaciół do wstąpienia w szeregi uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich i podarowała im piękne birety. Po części artystycznej wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie wszystkie pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochać swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pani dyrektor ogromnym ołówkiem dotknęła ramienia każdego dziecka, tym samym przyjmując je do grona uczniów naszej szkoły. Wręczyła także każdemu pamiątkowy dyplom. Do braci uczniowskiej zostali przyjęci: Oskar Czaja, Kaja Czesak, Julia Kałuża, Leon Lupa, Dawid Macender, Sebastian Mnich, Natalia Mundała, Aleksander Nowak, Lena Oleksy, Milena Rachwał, Adam Smoleń, Kacper Sulma, Eryk Swornowski, Kacper Wyrzykowski. Gratulacje i życzenia uczniom oraz ich rodzicom złożyli: pani dyrektor Dorota Jaszczowska, Wójt Gminy Szczurowa pan Zbigniew Moskal, sołtys wsi Strzelce Wielkie pani Zofia Solak, którzy wręczyli także uczniom upominki. Miłym akcentem uroczystości było przekazanie pierwszoklasistom książek w ramach kolejnej edycji kampanii „Mała Książka -wielki człowiek” prowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, książeczek SKO oraz rożków ze słodkościami. Na zakończenie tej ważnej uroczystości Rodzice podziękowali gościom za przybycie i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Uroczystość „ Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała pani Lucyna Łaptas, o oprawę muzyczną zadbał pan Michał Pastuch, zaś w wykonanie dekoracji włączyła się pani Małgorzata Książek.  
Skip to content